Start > Łaźnie piwne i Spa > Procedura: "Łaźnie Piwne Standardowe"

Procedura: "Łaźnie Piwne Standardowe"


Procedury w Łaźniach Piwnych to połączenie działania sauny cedrowej, kąpieli piwnej oraz wypoczynku i degustacji niepasteryzowanego piwa. Pierwszy etap Łaźni Piwnej to odpoczynek w pokoju relaksacyjnym o klimacie  piwnic starego  browaru i korzystanie z sauny suchej wykonanej z drewna cedrowego (ok. 50 minut)
 

Łaźnie Piwne 1 Łaźnie Piwne 2


Kolejnym etapem jest kąpiel w drewnianej balii, w składnikach, z których wytwarza się piwo: chmiel, słód i drożdże. Czynnikiem wzmacniającym intensywność kąpieli i efekt zabiegu jest właściwy dobór temperatury kąpieli ( 36+-1C°) oraz zastosowanie napowietrzania. Strumień rozpylonych pęcherzyków powietrza przyspiesza rozpuszczanie składników chmielu i słodu, dzięki czemu łatwiej wchłaniają się w skórę. W trakcie trwania kąpieli cały czas istnieje możliwość nalewania i popijania niepasteryzowanego piwa z miejscowego Browaru Cornelius. (Czas kąpieli wynosi 25 minut.)

Ostatni etap Łaźni Piwnej to relaks na drewnianym leżaku. Zostajemy owinięci w miękki koc, słuchamy muzyki, popijamy piwo. Składniki kąpieli piwnej pozostają na skórze i pod wpływem ciepła jeszcze się wchłaniają.

(Czas trwania ostatniego etapu wynosi 25 minut.)


Czas trwania: 100 minut

"Łaźnie Piwne" znajdują się na poziomie -1 w hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil.