Start > Oferty specjalne > Piwny Weekend w Mieście Piwowarów

Piwny Weekend w Mieście Piwowarów

Zapraszamy na Piwny Weekend w Piotrkowie Trybunalski,

W pakiecie:
  •  Nocleg ze śniadaniem dla dwóch osób w pokoju o podwyższonym standardzie.
  •  Butelka lokalnego piwa na powitanie
  •  Zwiedzanie browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht*
  •  Zwiedzanie browaru Muzeum Piwowarstwa
  •  Kąpiele w piwnym SPA – Łaźnie Piwne BSC&SPA
  •  15% rabatu na kolację w restauracji Pepper&Salt
Cena za Pakiet dla dwóch osób - 438 zł

* zwiedzanie browaru Jan Olbrach minimalna liczba osób: 15 cena 20 zł os.

Zwiedzanie Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht to niesamowita sposobność poznania warsztatu pracy piwowarów i poszczególnych etapów produkcji piwa. Uczestnicy, oglądając m.in. warzelnie, leżakownie, linie rozlewu i laboratorium, w praktyce dowiadują się czym jest brzeczka, słód, zacier, jakie są rodzaje drożdży oraz wiele innych ciekawostek. Na koniec wycieczki degustacja piwa.
Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to stosunkowo nowy, bo otwarty w 2014 roku, browar warzący kilkanaście gatunków piw. Jest jednym z głównych inicjatorów renesansu browarnictwa rzemieślniczego w Polsce. Nagradzany w ogólnopolskich konkursach piwowarskich – to tu uwarzono np. Kraft Roku 2016. Aktywnie współpracuje z piwowarami domowymi, organizując m.in. doroczny konkurs „Kuźnia Piwowarów”, w którym piwa według receptur laureatów trafiają do rozlewu i ogólnopolskiej dystrybucji.
Czas zwiedzania – ok. 1,5 h.

Centrum Edukacji Browarniczej zaprasza serdecznie do Muzeum Piwowarstwa w Piotrkowie Trybunalskim.
Na wystawie poświęconej browarnictwu zapoznać się można z historią rzemiosła, które w tym historycznym mieście ma już ponad 500 lat udokumentowanej tradycji, a dziś jest kultywowane przez browary Jan Olbracht i Cornelius.
W Muzeum przy ul. Szewskiej 2 poznać możemy krok po kroku narodziny piwa. Od ziarenka zboża po butelkę trunku. Dowiedzieć możemy się o podziale piwa na style dolnej i górnej fermentacji. O produkcji maszyn browarniczych, które wytwarzane są w Piotrkowie Trybunalskim.
Przechodząc przez labirynt w Muzeum Piwowarstwa możemy zobaczyć najprawdziwszą mini instalację piwowarską, która jako jedyna na świecie została podwieszona pod sufitem do góry nogami.
Wreszcie dowiedzieć się, że świat piwa jest dla każdego w zasięgu ręki, gdyż piwowarstwo może być także hobby. A także, że w Piotrkowie Trybunalskim powstaje unikatowe na skalę światową piwo – quitunple o nazwie handlowej Kord.

Kąpiele w piwnym SPA – Łaźnie Piwne BSC&SPA
Kąpiel w suszu piwnym w drewnianej balii z hydromasażem. Całość kończy się krótkim odpoczynkiem na leżaku.

Hotelowa restauracja Pepper&Salt to wspaniałe miejsce nie tylko na wyśmienity   posiłek, ale również na przyjemnie spędzony czas. Spotkanie biznesowe, impreza okolicznościowa czy romantyczna kolacja, tutaj po prostu muszą się udać.

Pełna smaku aranżacja wnętrz gwarantuje odpowiedni nastrój, a okna i taras widokowy na dachu hotelu, z których rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta, zapewnią zachwycającą scenerię.

powrót